Bugün sizlere çocuklar için İngilizce oyunlar konusunda harika bir tavsiyede bulunacağım. Bildiğiniz gibi, çocuklar için İngilizce öğrenmek hem çok önemli hem de çok zor bir süreç. Çocukların ilgisini çekecek, eğlendirirken öğretecek, kaliteli ve güvenilir bir İngilizce eğitimi bulmak kolay değil. Ama artık endişelenmenize gerek yok, çünkü Novakid ile tanıştınız!
Novakid, 4-12 yaş arası çocuklar için online İngilizce eğitimi veren bir platform. Novakid’in en büyük avantajı, çocuklara anadili İngilizce olan profesyonel öğretmenlerle birebir dersler sunması. Bu sayede çocuklar hem doğru ve akıcı bir İngilizce konuşmayı hem de kültürel farklılıkları öğreniyorlar. Novakid’in dersleri, Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak hazırlanmış ve her yaş grubuna göre farklı seviyelerde sunuluyor.

Çocuklar İçin İngilizce Oyunlar
Novakid’in bir diğer güzel yanı da çocuklar için İngilizce oyunlar içermesi. Novakid’in interaktif platformunda, çocuklar ders aralarında veya sonrasında eğlenceli ve eğitici oyunlar oynayabiliyorlar. Bu oyunlar sayesinde, çocuklar hem derslerde öğrendikleri kelimeleri pekiştiriyor hem de yeni kelimeler öğreniyorlar. Ayrıca, oyunlar çocukların motivasyonunu ve özgüvenini artırıyor, yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini geliştiriyor.
Çocuklarınızla beraber Novakid’i denemeniz için size  özel ANNEKAZ20 promosyon kodunu paylaşıyorum. Okuyucular bu kodu kullanarak Novakid’den ilk derslerini ücretsiz deneyebilir, Eğer memnun kalırlarsa, %20 indirimle satın alabilirler.  Bu kod, haftada 2 ders veya daha fazla seçilen tüm üyelikler için geçerli ve 1 ay boyunca kullanılabilirsiniz.  Novakid’e katılmak isteyenler için harika bir fırsat!

Novakid’in çocuklar için İngilizce oyunları arasında neler var? Örneğin, “Word Match” adlı oyunda, çocuklar resimlere uygun kelimeleri eşleştiriyorlar. “Memory Game” adlı oyunda ise, çocuklar aynı resimleri bulmaya çalışıyorlar. “Hangman” adlı oyunda ise, çocuklar harf tahmin ederek kelimeleri tamamlıyorlar. Bu oyunların hepsi hem çok eğlenceli hem de çok öğretici.

Novakid ile çocuklar için İngilizce oyunlar sadece bununla da sınırlı değil. Novakid’in web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında da birçok farklı oyun bulabilirsiniz.
Novakid, öğrencilere dersler arasında öğrendikleri materyali uygulama fırsatı sunmak için mini oyunlar da geliştiriyor. Platformda şu anda beş farklı mini oyun bulunmakta. Bu oyunlar, öğrencilere eğlenceli bir ortamda pratik yapma şansı verirken aynı zamanda dünyanın dört bir yanından diğer Novakid öğrencileri ile yarışma fırsatı da sunuyor. Siz de çocuklarınız için bu oyunları deneyerek görebilirsiniz.

Box Battle (çocukların dinleme ve görme yolu ile doğru cevabı bulmaya çalıştığı bir yarışma

Bubbles ve Snake : Hepimizin bir zamanlar oynamış olduğu yılan oyununun eğitici versiyonu),
Quiz Corner: Çocukların derslerde öğrendikleri bilgileri eğlenceli quizler ile pekiştirdiği bir oyun
Memo Mix: Çocukların duyma ve görme yolu ile kelime bilgilerini güçlendirdikleri eşleştirme oyun

Mini oyunlar da yetkinliklere göre şekillendiği için zorluk dereceleri artabiliyor veya yaşa göre farklı oyunlar olabiliyor.

Neden Novakid?
Novakid ile çocuklar için İngilizce oyunlar sayesinde, çocukların İngilizce öğrenmesi çok daha kolay ve keyifli hale geliyor. Novakid’in sunduğu kaliteli ve uygun fiyatlı online İngilizce eğitimi ile siz de çocuğunuzun geleceği için en iyi yatırımı yapabilirsiniz. Hemen web sitesini ziyaret edin ve ücretsiz deneme dersi alın